Leczenie ortodontyczne polega na profilaktyce oraz leczeniu wad zgryzu poprzez zmianę ustawienia zębów, co powoduje nie tylko korzystny efekt estetyczny, ale również poprawę funkcji. Może być też wykonywane aby poprawić warunki do wprowadzenia implantu zębowego lub do leczenia protetycznego. Należy pamiętać, że leczenie ortodontyczne można przeprowadzić zarówno u dzieci, jak i dorosłych.
Wielu osobom leczenie ortodontyczne kojarzy się jedynie z poprawą estetyki uśmiechu. Prawdą jest, że niesamowicie wpływa ono na poprawę wyglądu, natomiast nie jest to jego główny cel. Konsekwencji nieleczonych wad zgryzu może być wiele i często nie łączymy ich z problemem ortodontycznym. Należą do nich wady wymowy, trudności podczas spożywania posiłków, w tym żucia oraz połykania, bóle w stawie skroniowo-żuchwowym, a nawet bóle głowy lub promieniujące do uszu lub szyi. Dodatkowo nieprawidłowe ustawienie zębów może utrudniać zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej oraz sprzyjać powstawaniu chorób przyzębia. Jeżeli cierpimy na którąś z tych przypadłości warto skonsultować się z lekarzem ortodontą, który dokładnie zbada zgryz, oceni czy nasz dyskomfort wynika z jego wady, a co najważniejsze zaproponuje terapie pozwalające pozbyć się dolegliwości.
Pierwsza wizyta u ortodonty powinna odbyć się jak najwcześniej, często już w momencie pojawiania się zębów mlecznych. Oczywiście nie oznacza to, że jest to już moment na właściwe leczenie. Taka wizyta jest przydatna aby skonsultować z lekarzem warunki anatomiczne zgryzu, prawidłowość wyrzynania zębów (zarówno stałych jak i mlecznych), a co najważniejsze otrzymać instrukcje postępowania, dzięki którym można uniknąć nabytych wad zgryzu. Podczas takiej wizyty lekarz jest w stanie ocenić kiedy i czy leczenie ortodontyczne będzie potrzebne u Twojego dziecka. Ważne jest aby mieć świadomość, że każde dziecko jest inne i w innym momencie może wymagać rozpoczęcia leczenia ortodontycznego, dlatego nie można określić jednego uniwersalnego wieku w jakim należy rozpocząć leczenie. Nie warto jednak czekać z rozpoczęciem terapii, ponieważ u młodszych pacjentów poza korektą nieprawidłowości zębowych, mamy też wpływ na rozwój kości.
Obecnie dostępne jest bardzo wiele rodzajów aparatów ortodontycznych. W najprostszym podziale aparaty ortodontyczne dzielimy na stałe i wyjmowane, dodatkowo do wyboru mamy również leczenie niewidocznymi nakładkami. Naturalnym jest, że czujemy się zagubieni wobec ilości ścieżek terapeutycznych. Warto mieć świadomość, że nie każda metoda jest odpowiednia do leczenia danej wady zgryzu, dlatego tak ważna jest konsultacja z ortodontą. W Centrum Medycznym Smile and Care podczas pierwszej wizyty pacjent zostaje dokładnie zbadany przez lekarza ortodontę, który ma do dyspozycji nowoczesne zaplecze diagnostyczne w tym tomografie komputerową wraz z cefalometrią. Po dokładnej diagnostyce lekarz podaje pełną informacje na temat obecnej wady zgryzu oraz możliwych metod terapeutycznych. Jest to też moment, w którym pacjent uzyskuje informacje o szacowanym czasie oraz kosztach leczenia. Gdy pacjent jest dokładnie zdiagnozowany oraz otrzyma pełną informacje można przejść do właściwego leczenia, które jest indywidualnie zaplanowane dla każdego pacjenta.
Konsultacja ortodontyczna
250 zł
Konsultacja ortodontyczna z pełną dokumentacją zdjęciową
520 zł
Opracowanie planu leczenia
240 zł
Aparat zdejmowany (wraz z wyciskami)
od 1200 do 1700 zł
Wizyta kontrolna aparat zdejmowany
200 zł
Aparat stały metalowy
2400zł
Aparat stały estetyczny
3300 zł
Wizyta kontrolna aparat stały
300 zł
Usunięcie aparatu stałego
440 zł
Retencja stała
660 zł
Aparat retencyjny zdejmowany
650 zł
Aparat nakładkowy (wraz z wizytami kontrolnymi)
od 5300 do 18000 zł
Kiedy pierwszy raz pojawić się z dzieckiem u stomatologa? Zapewne wielu rodziców zastanawia się, kiedy po raz pierwszy odwiedzić gabinet dentystyczny? Jeżeli takie pytanie zrodziło się w Twojej głowie to znaczy, że zarówno Ty jak i Twoje dziecko jesteście gotowi by zapoznać się ze stomatologiem. Na wstępie warto zaznaczyć, że na pierwszą wizytę najlepiej udać...
czytaj więcejJest z nami od najmłodszych lat. Czy wiesz, że pierwszy świadomy uśmiech pojawia się już nawet w 2 miesiącu życia? Jest on reakcją na to co dla dziecka najważniejsze, czyli bliskość rodziców, ich ciepło oraz troska. Od tego momentu uśmiech towarzyszy nam podczas całego życia we wszystkich radosnych chwilach. Jest on z nami zarówno w...
czytaj więcejCelem leczenia protetycznego jest przywrócenie prawidłowej funkcji oraz wyglądu układu stomatognatycznego. Leczenie protetyczne polega na odtworzeniu utraconych tkanek zębów oraz odbudowie otaczających je tkanek miękkich.
Utrata zęba nie jest jedynie problemem estetycznym. Często nie zdajemy sobie sprawy z negatywnych następstw uszkodzenia nawet pojedynczego zęba. Nasze zęby pracują zespołowo, dlatego pozostałe zęby muszą przejąć funkcje brakujących lub połamanych. Podczas żucia pokarmu nagryzamy z siłą około 60 kg. Jeśli tak duży nacisk rozchodzi się na niepełne łuki zębowe doprowadza to do ich szybszego zużycia oraz przesuwania zębów z prawidłowych pozycji. Dla prawidłowej funkcji zgryzu potrzebne jest nie tylko pełne uzębienie, ale także jego odpowiednia wysokość. Brak lub posiadanie zniszczonych zębów może wpływać na cały układ stomatologiczny, utrudniając mówienie oraz spożywanie pokarmów. Co więcej ubytki w uzębieniu negatywnie wpływają na mięśnie oraz staw skroniowo-żuchwowy, co dalej może skutkować nawracającymi bólami głowy. Mogą one promieniować do szyi lub uszu lub być przyczyną szumów usznych. Dodatkowo decydując się na odbudowę protetyczną chronimy znacznie uszkodzony ząb przed pęknięciem, zapobiegając konieczności jego ekstrakcji.
Rodzaje uzupełnień protetycznych możemy podzielić przede wszystkim na odbudowy stałe oraz wyjmowane.
Uzupełnienia stałe takie jak licówki, nakłady, korony oraz mosty są osadzone na zębach lub implantach (korony, mosty). Zapewniają one najlepszy komfort, wiernie imitujący zdrowe uzębienie.
Uzupełnienia wyjmowane ogólnie nazywa się protezami, jednak ich konstrukcje potrafią się znacznie od siebie różnić. Wykorzystanie zaczepów precyzyjnych wykonanych na zębach lub implantach zauważalnie poprawia stabilność protezy w ustach. Natomiast uzupełnienia wyjmowane oparte na śluzówce charakteryzują się mniejszą stabilizacją.
W naszej placówce, każde leczenie poprzedzone jest kompletną diagnostyką obejmująca ocenę warunków oraz ustalenie przyczyny braków. Uzupełnienia projektowane są indywidualnie, dobierane odpowiednio do przypadku oraz oczekiwań pacjenta.
Sposób leczenia uzależniony jest od rodzaju braków. Ubytek niewielkiego fragmentu korony zęba można odbudować wypełnieniem kompozytowym (stomatologia zachowawcza). Jeśli natomiast ubytek jest rozleglejszy, lub ząb poddany jest dużym obciążeniom należy rozważyć odbudowę protetyczną stałą (licówka, nakład, korona). Braki pojedynczego lub kilku zębów wymagają wnikliwej oceny i doboru terapii. Najlepszą metodą uzupełnienia zębów są odbudowy oparte na implantach lub zębach własnych, ponieważ zapewniają pacjentowi najlepszy komfort.
Korona pełnoceramiczna
2200 zł
Korona pełnoceramiczna w odcinku estetycznym
2400 zł
Licówka ceramiczna
2400 zł
Licówka kompozytowa bezpośrednia
od 950 do 1300 zł
Wkład koronowo korzeniowy
850 zł
Odbudowa implantu koroną na łączniku indywidualnym
od 2900 do 3700 zł
Proteza wyjmowana
od 1600 zł
Szyna relaksacyjna
od 800 zł
Flow injection kompozytowa odbudowa zęba
850 zł
Mock-up odbudowa diagnostyczna
250 zł
Korona tymczasowa kompozytowa
350 zł
Jest z nami od najmłodszych lat. Czy wiesz, że pierwszy świadomy uśmiech pojawia się już nawet w 2 miesiącu życia? Jest on reakcją na to co dla dziecka najważniejsze, czyli bliskość rodziców, ich ciepło oraz troska. Od tego momentu uśmiech towarzyszy nam podczas całego życia we wszystkich radosnych chwilach. Jest on z nami zarówno w…
czytaj więcejCzym jest leczenie ortodontyczne? Leczenie ortodontyczne polega na profilaktyce oraz leczeniu wad zgryzu poprzez zmianę ustawienia zębów, co powoduje nie tylko korzystny efekt estetyczny, ale również poprawę funkcji. Może być też wykonywane aby poprawić warunki do wprowadzenia implantu zębowego lub do leczenia protetycznego. Należy pamiętać, że leczenie ortodontyczne można przeprowadzić zarówno u dzieci, jak i…
czytaj więcejCentrum Medyczne Smile and Care ul. Cybernetyki 6a BU2 e-mail: pomoc@smileandcare.pl 02-677 Warszawa NIP 5213934858 Regon 38953469700014
Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 09:00-20:00 Wtorek: 09:00-20:00 Środa: 09:00-20:00 Czwartek: 09:00-20:00 Piątek: 09:00-20:00 Sobota: 09:00-14:00